HAKKIMIZDA

1999 Yılında kurulmuş olan ARGEM TERSANECİLİK TURİZM SAN.VE TİCARET LTD.ŞTİ.   yat dahil olmak üzere muhtelif ölçülerde balıkçı tekneleri ve muhtelif tip gemi inşa ,bakım onarım ve gemi yan sanayi imalatları faaliyetlerine  devam etmektedir.
Argem Tersanesi kurulduğundan bu yana birçok deniz aracının üretimini, bakımını, onarımını inşasını ve yeniden tasarımını gerçekleştirmiş yeni teknolojilere göre üretimini yaparak Gemi İnşa Sanayindeki önde gelen güçler arasında yerini almıştır. Ar-gem Tersanesi olarak en kısa zaman dilimi içinde vizyonumuzu ve misyonumuzu en uygun bütçe ile mümkün olan en Yüksek kalitedeki gemileri üretmek üzere konumlandırdık.
Planlı programlı çalışmalarımızın bir sonucu olarak profesyonel yönetim ekibimiz, yetişmiş Mühendis kadromuz, yılların deneyimli iş gücümüzle gemi inşa üretiminde hem proje sahibini hem de üretici olarak bizi mutlu eden kesin sonuca ulaşma yeteneğine sahibiz.
Tersane alanımız toplam 10.000 metre kare olup 120x30 metre boyutlarında bir buçuk derece meyilli gemilerin balonla denize atılma olanağı sağlayan bir adet kızak, 100 metre genişliğinde rıhtım,400 metre kare üzerine kurulu dört katlı  idari bina,700 metre kare kapalı alan, Tersane dışında 600 metre kare kesim, büküm ve pres kapalı alanı mevcuttur.

2007-2010 Yılları arasında inşa edilen gemiler:

M/T JASMİN
6950 dwt Stainless Steel Tanker
IMO II Chemical/Oil Tanker with Dublex Stainless Steel Cargo Tanks
LOA                           : 109,92 meter
Breadth houlded        : 17,62 meter
Depth to main deck    : 5,36 meter
Design Draught          : 6,85 meter
Hull number               : NB 11
Classification              : BV I+HULL MACH OIL TANKER /CHEMICAL,ESP,UNRESTICTED NAVIGATION,AUT-UMS,CLEANSHIP ,AVM-APS,MON-SHAFT,INWWATER SURVEY,CARGO CONTROL,IG

 

M/T VIOLET
6950 dwt Stainless Steel Tanker
IMO II Chemıcal /Oil Tanker with Dublex Stainless Steel Cargo Tanks
LOA                           : 109.92 meter
Breadth houlded        : 17.62 meter
Depth to main deck    : 5.36 meter
Design Draught          : 6.85 meter
Hull number               : NB 10
Classification              : BV I+HULL MACH OIL  TANKER CHEMICAL,ESP,UNRESTICTED NAVIGATION,AUT-UMS,CLEANSHIP,AVM-APS,MON-SHAFT,INWATER SURVEY,CARGO CONTROL,İG.

 

CEZAYIR’DA ÇALIŞACAK BALIKÇI TEKNELERİ:
45 meter ÇELİK BALIKÇI TEKNESİ       : MOSTEFA BENBOULAYD
25 meter ÇELİK BALIKÇI TEKNESİ       : EL BEZ
25 meter ÇELİK BALIKÇI TEKNESİ       : ZENASNI
21 meter ÇELİK BALIKÇI TEKNESİ       : SIDI SAFI
20 meter ÇELİK BALIKÇI TEKNESİ       : MARIA LEDAUPHIN BLANCH